Yeni Nesil Teknoloji ürünü: Süper İyonize

DEZENKON (LONGUP) YENİ NESİL TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ: SÜPER İYONİZE (YÜKSEK ENERJİLİ İYONİZE) SU KULLANIMA SUNULDU

Sağlık amaçlı hijyen ve sanitasyon ürünleri üretmek üzere 2013 yılı sonlarında 4 bin metrekarelik fabrikasında faaliyete geçen Dezenkon Kimya San. A.Ş. kendini sürekli yenileyerek ilklere imza atmaya devam ediyor. Dünya ve çevrenin bizlere bir emanet olduğu fikrini benimsemiş olan şirket bu bağlamda tüm ürünlerinde sentetik kimyasal kullanmama kararı alarak bunun arkasında durmuş ve durmaya devam etmektedir.

Şirketimiz 2019 yılının Şubat ayında Ankara’da kurulmuş, çevre ve doğaya olan sorumluluk anlayışıyla toplumun her kesimini kucaklayarak çalışmalarına aralıksız devam eden  “Ekolojik Teknolojiler Yönetişim Akademisi” ile işbirliğine girmiştir. Bünyesinde değişik kurum ve kuruluşlarda görev yapan 100’ün üzerinde doğa dostu akademisyenin yer aldığı akademide yer alan bilim insanlarının katkılarıyla yenilikçi teknolojileri yakından takip etmekte ve bunların ülkemize kazandırılmasında büyük bir gayret sarfetmektedir. Bünyesinde oluşturduğu bilim kurulu tüm yenilikleri yakından takip ederek gerekli güncellemeleri yerine getirmektedir. Entegre Kalite Yönetim Sistemiyle, GMP kurallarına uygun üretim yapan ve CE belgeli ürünleriyle yurtdışındaki ihracat gücünü arttıran şirketimiz İspanya’daki yatırımlarıyla da yurtdışına açılmıştır.

Bilim Kurulu’nda ve akademide yer alan uzmanların katılım ve yönlendirmeleriyle aslında dünyada bilinen ancak yurdumuzda gerektiği kadar anlatılamamış yada anlaşılamamış bir yeni nesil teknoloji ürünü canlıların kullanımına hazır hale getirilmiştir. Yapılan bilimsel değerlendirme ve çalışmalar sonunda % 100 doğal, içinde hiçbir sentetik kimyasal bulunmayan yüksek performanslı hayatı destekleyici bir ürün ortaya çıkmıştır. Yaşamın değişik kesitlerinde yararlanma şansını bulduğumuz ve adına “yüksek enerjili iyonize su (YEIS)” dediğimiz solüsyon gerçek anlamda doğallığın bir temsilcisidir.

Gerek insan, gerekse hayvan ve bitki sağlığı ile ilgili birçok ürün günlük hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Bu ürünler kullanıma sunulduklarında üretici firmalar tarafından % 100 doğal oldukları iddiasındadırlar. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki sağlıkla ilgili konularda destek ürünleri, biyosidal ürünler, temizlik ürünleri, kişisel hijyen ürünleri gibi çok geniş yelpazede üretilen ürünlerin formülasyonlarına bakıldığında hemen hemen tamamında diyebileceğimiz ciddi sayıda ürünün sentetik kimyasallar içerdiği görülmektedir. Bu da bu ürünleri kullanan kitlelerde yakın veya uzak vadede toksik, kanserojen vb. sağlığımızı tehdit eden tablolara yola açabilmektedir.

Ticari hakları şirketimizde saklı olan “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)” mekanik, enerjik ve fiziksel yöntemlerle üretilmiştir. “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”, yerine getirmesi gereken her bir görev için ayrı, ayrı özel olarak ayarlanmış ve optimize edilmiş olan formüllerin temelidir ve her bir ürününde %97’ye varan oranlarda yüksek kalite doğal kaynak suyu bulunur. Ana görevi, hidrokarbon kirliliğini kuşatmak, kirliliği biyolojik olarak zararsız, besleyici bir forma ve yağ asitlerine dönüştürmektir. ikincil görev olarak da tüm inorganik kirliliği kuşatmak ve zararsız hale getirmektir

“Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)” yun taşıyıcısı en iyi kalite memba suyudur ve Hidrokarbon moleküllerine giriş yapabilen, Karbon ve Hidrojen bağlarını yıkabilen, her iki maddenin Atomlarını serbest bırakabilen ve onları tekrar birleştirerek yeni biyokimyasal tepkimeler yaptırabilen şaşırtıcı derecede güçlü ve enerji verilmiş bir formüldür.  

“Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”Hidrokarbon yapıların içerisindeki tüm Karbon bağlarını kırar. Burada o anda çok fazla kimyasal yapılanma gerçekleşir. En dikkat çekici olanı; Hidrojen ve Oksijenin ayrılıp serbest kalarak atmosfere dağılmasıdır. Karbon çökelerek Bio-nitruent‘ e (organik yem/protein’e) dönüşür. Diğer elementler kuşatılmış olduğundan, sonsuza kadar zararsız hale gelmişlerdir. Su kristal berraklığında ve yeniden yaşam sürdürmek için mümkün hale gelmiş olur.

Kirliliğin bulunduğu zaman ki sıkı moleküler bağların aksine, doğada bulunan maddelere formül uygulandığında moleküler bağlar genleşmektedir. Bu genleşme işleminin diğer sonuçları şunlardır:

  • Ağır metaller ve diğer zararlı kimyasal bileşikler kuşatılarak, çökelti halinde küçülüp zararsız hale getirilir.
  • Diğer organik katkılar doğal besin maddesine ya da doğal gübreye dönüşür.
  •  Zararlı Virüs ve Bakteriler de kuşatılıp, izole bir hale geldiğinden artık Sodyum moleküllerinden faydalanamazlar ve zaman içinde zararsız hale gelirler.

Mevcut biyosidal ajanların kullanımıyla ilgili sınırlamalar nedeniyle, özellikle sağlık ortamında etkin biyo-yük kontrolünün sürdürülmesine yardımcı olmak için yeni biyosidal yöntemlerini araştırmaya ihtiyaç vardır. İşte bu nedenledir ki içinde hiçbir sentetik kimyasal olmayan süperiyonize su devreye girmektedir. Bu yeni nesil teknolojinin de artık ülkemizde kullanıcıların hizmetine sunulmasını taktirle karşılamaktayız. Birçok kullanım alanı bulunan “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”yun en dikkat çekici kullanım alanı insan ve hayvan sağlığında kullanılan bakım ürünlerinin antimikrobiyal bulaşı önlemesi ve bir bariyer sistemi oluşturmasıdır. Bu konuda yetkin bilim insanlarınca yapılan fiziko-kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerde yüksek derecede antimikrobiyal etkinlik saptanmıştır. Bu yüksek etkinlikli “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”ya , antimikrobik etkisinin var olduğu bilinen nane yağı, lavanta yağı, bergamut yağı gibi  uçucu yağlara sahip bazı bitkisel yağların katkısıyla işlevsellikleri bir araya gelerek yüksek sinerjik birlikteliğe imza atarlar.

Bilimsel ortamlarda sunularak elde edilen olumlu bulguları paylaşılmış “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”yun halkımız tarafından da bilmesinin sağlanması için gereğini yapmak bizler için bir boyun borcudur. Önümüzdeki günlerde yeni ürünlerin temel ürünü olacak “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)” kullanımının ülke ekonomisine “Ekolojiden Ekonomiye” anlayışının yaygınlaşmasıyla büyük katkılar sağlayacağını ümit ediyoruz.

Başlangıçta ampirik bir şekilde kullanılmasına rağmen, “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”yun  çeşitli tıbbi disiplinlerde “mevcut en iyi tedavi”ye karşı karşılaştırılabilir değerlerini araştırmak üzerine artık büyük bilimsel kanıtlar vardır: Bunları;

1) Yara enfeksiyonunun tedavisi ve önlenmesi

2) Diş Sağlığı ve hastalıklarının tedavisi ve önlenmesi

3) Tıbbi cihaz dezenfeksiyonu/temizliği

4) Çevresel dekontaminasyon

Çalışmalar sonucunda, bir yıkama ile “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”yun mikroorganizmaları sıfıra indirdiği bildirilmiştir. Farklı ülkelerde değişik isimlerle kimliklendirilmiş olan ve bizim tarafımızdan “Yüksek Enerjili İyonize Su (YEIS)”  olarak adlandırılan sıvı  ve benzeri  ürünler FDA, EPA, USDA tarafından çiğ gıda maddelerinin yıkanmasında ve dezenfeksiyonunda kullanılmasına onay verilmiş olmasına rağmen ülkemizde maalesef izin verilmemiştir. Önümüzdeki günlerde bu eksik mevzuatın düzenlenerek Türk halkının kullanımına sunulmasını umuyoruz.